Psí maraton

Cena:  celý maraton 350 Kč + kdo chce, může přidat něco navíc. Celá částka půjde na podporu psího útulku (Sportcentrum i my se vzdáváme své části odměny ve prospěch psího útulku).

Ahoj, kousek od Kladna existuje psí útulek, kde se soukromý majitel stará o skoro 100 opuštěných psů. Útulek se pro některé z nich stává jejich jediným domovem. Občas mají štěstí, že přijede někdo, kdo si je vezme a jde je dobrovolně vyvenčit. Pak jsou šťastní jako praví psi. Útulek měl svého dodavatele granulí, ale aktuálně o něj přišel. Zoufalé hledá nového. Zároveň prosí o cokoliv, co by pejskům usnadnilo jejich život – plyšové hračky, deky, lososový olej, antiparazitika, …… jsou vdečni i za to, pokud někdo přijede a chce dobrovolně vyvenčit nějakého pejska. A protože my s Pavlem jsme vždy pro každou dobrou věc, rádi bychom tento útulek podpořili. Proto jsme se rozhodli zorganizovat spinningový maraton v délce 3 hodin(1h30 min a 1h30min) s tím, že veškerý výtěžek z tohoto maratonu by šel na pomoc psího útulku. Budeme moc rádi, když přijdete a svou účastí s námi útulek podpoříte. Můžete přinést plyšáky, hračky pro psy, granule, staré deky, prostě to, co by pejskům a psím dámám pomohlo. A taky si s námi zasportovat, zasmát a připravit bříško na dobrý sobotní oběd. To všechno s Pavlem zaručujeme. A k tomu hromadu rockové muziky a srandu navíc. Pokud si netroufáte na obě hodiny, přijďte alespoň na jednu. Pejskové a psí dámy vám budou vděčni. A pokud náhodou v tomto termínu něco máte ale chtěli byste něco pro útulek udělat, můžete přinést staré deky,plyšáky, granule, lososový olej atd. a nechat je na recepci/nebo nám na našich ranních hodinách. Dopravu zajistíme. Těšíme se na Vás.

Mirka a Pavel

Psí útulek Bouchalka vznikl v roce 1989. Původně měl jen 7 kotců a sloužil spíše jako psí hotel, později převážily potřeby obcí a hotelové služby se staly jen okrajovou záležitostí. Jako útulek začal fungovat od roku 1993.

Útulek se rozšířil na 88 kotců, byla přistavěna odchovna. Bylo dostavěno dalších 7 vnitřních kotců s venkovními výběhy a 8 venkovních kotců se zateplením bud.

V létě 2013 bylo přistavěno ještě 5 vyhřívaných kotců. Útulek byl kompletně zastřešen proti přímému slunci.

Později majitelé vystavěli dalších 5 vytápěných kotců, v jiném stylu, aby byly co nejvíce účelné, ale i pěkné.

V roce 2016 byly vystavěny nové kotce s vyhřívanými boudami, sloužící hlavně pro psí matky se štěňaty a pro malé psy.

Na Bouchalku se svážejí psi z Kladenska, Slánska, Berounska, Prahy – západ a dalších měst a obcí Středočeského kraje.V součastnosti je zde 120 kotců, odchovna štěňat, karanténí kotce, ošetřovna.

Některé kotce jsou v samostatné budově, karanténa a kotce v odchovně štěňat jsou samostatně vytápěny.

Třetina bud je vytápěna, všechny boudy jsou zateplené a vystlané slámou.

Vlastní kotce jsou většinou pískové, ale některé i betonové, dle potřeby psa.

Kotce mají rozměry mezi 9 – 16 m/čtverečních, pro každého psa.

Psí útulek uvítá jakoukoliv pomoc z Vaší strany. Dárky přijímá věcné i finanční. 

Pokud darujete krmivo nebo jakékoliv chovatelské potřeby, deky, vodítka, piškotky, apod., buďte si jisti, že vše s nadšením uvítá a upotřebí. Útulek je soukromý a nepobírá žádné dotace od města,  vděčný za cokoliv. Věcné dary zavezte osobně nebo pošlete poštou na adresu:

Psí Útulek Bouchalka
Na Bouchalce 398
Buštěhrad
273 43

Categories: