Pavla Činčerová

Pavla Činčerová  post image thumbnail

MOTTO

„Motivace je to, díky čemuž začnete. Zvyk je to, díky čemuž v tom budete pokračovat.“…Jim Ryan

Díky PilatesJogové terapii ale i ostatním druhům zdravotního civčení, kterým se věnuji již několik let, jsem si uvědomila, jak velmi důležité v dnešní uspěchané době je, pochopit své vlastní tělo, nastavit správné principy dýchání, obnovit ohebnost a disbalance, zbavit se tak stresu a napětí a získat novou energii při pavidelném a důsledném tréninku mysli i těla, na který v běžném životě při každodenních činnostech již bohužel nezbývá tolik času. 

Ve svých lekcích, které jsou zaměřeny na získání optimálních pohybových náviků, správného držení těla, ohebnosti, vytrvalosti a koncentrace, kombinuji principy Pilates spolu se zdravotním cvičením jako jsou např. SM systém, metody dle Ludmily Mojžíšové či Jogové terapie.

Na lekcích pečlivě vybírám cviky dle složení skupiny klientů, aby si každý přišel na své, a lekce tak splnily svůj účel, byly zábavné a motivující nejen pro stálé klienty, ale i nově příchozí. 

Ráda také zařazuji výukové pomůcky jako např. overbally, fitbally, therabandy, pilates kruhy či pilates Fletcherův ručník, jogové destičky a bloky, ale např. také tenisový míček (který slouží k uvolnění blokád, fascií a trigger pointů).

Lekce jsou proto vhodné pro všechny, nezáleží na úrovni zdatnosti ani na věku. Věnuji se také cviční pro děti a rodiče s dětmi. 

Hlavní a nespornou předností cvičení (nejen) Pilates je protažení celého těla včetně těch nejproblematičtějších partií, péče o bederní páteř, pánevní dno a blahodárné působení na svalové skupiny a řetězce a v neposlední řadě také stabilizace středu, zlepšení rovnováhy a pružnosti a tvarování postavy. 

Metody zdravotních cvičení pro mě představují také nezbytný doplněk k rychlým sportům, které mě osobně stále velmi baví, protože pohyb je součástí mého života již od  děckého věku (pocházím z Jeseníků, kde jsem vyrůstala a kde je pohyb v souladu s přírodou v podstatě “součástí každodenního života všech horalů”).

Volný čas trávím mnoha různými aktivitami, nejraději s rodinou a přáteli. S manželem Filipem a dcerkou Emou chodíme rádi do přírody,  věnujeme se zimním i letním sportům, rádi ale také jen tak lenošíme, relaxujeme, tvoříme a vyrábíme nebo hrajeme na africké bubny, hodně se smějeme  a využíváme každé volné chvíle na zábávu aktivní odpočinek. 

Pevně věřím, že klienti mých lekcí naleznou potřebou motivaci a návyk k pravidelnému cvičení a stejně jako já pochopí, že naše tělo si velmi dobře pamatuje, jak s ním zachazíme! Získáme tak největší odměnu v podobě většího množství energie a síly, budeme optimističtěji nahlížet na různé životní situace, vymizí bolest zad a bolesti hlavy, nezadýcháme se při výstupu do prvního patra, nebudeme nervózní… zkrátka zvýšíme svoji kondici a sebedůvěru ve vnímaní sebe sama.

Kvalifikace, kruzy, semináře: 

Instruktor Pilates 

Kurz Jogové terapie

Kurz SM systém 

Kurz metod dle Ludmily Mojžíšové 

Kurz míčkování (metody měkkých tkání)

Kurz cvičení rodičů s dětmi

Diagnostika pohybového aparátu

Běžecká přípravka

Masérské kurzy (Masáž zad a šíje, Breussova masáž, Masáž obličeje)

Poradenská psychologie

Lektor anglického jazyka